Wielkimi krokami zbliżają się obchody Narodowego Święta Niepodległości, które na stałe zagościły w kalendarzu nacjonalistycznych akcji, szybko zdobywając miano najliczniejszych i najważniejszych manifestacji w roku. Co więc czeka nas za nieco ponad dwa tygodnie?

Tegoroczny 11 listopada najhuczniej obchodzony będzie w Warszawie i Wrocławiu, gdzie odbędą się kolejno Marsz Niepodległości organizowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny, oraz Marsz Patriotów zainicjowany przez dolnośląski oddział Narodowego Odrodzenia Polski. Ten pierwszy wyruszy o godzinie 15:00 z Placu Konstytucji, mieszczącego się w samym centrum stolicy, we Wrocławiu zaś demonstranci spotykają się na Rynku pod Pręgierzem o godzinie 17:00. Trzeci z organizowanych tego dnia pochodów będzie mieć miejsce w Szczecinie, gdzie lokalna koalicja ugrupowań narodowych, zwołała zgromadzenie na szczecińskim Placu Orła Białego o godzinie 15:00. W tym roku nie odbędzie się z kolei organizowany przez Białe Orły coroczny marsz w Bytomiu, bowiem aktywiści BO tym razem zamierzają udać się na pochód do Warszawy.

Mobilizacje na wspomniane marsze (zwłaszcza ten warszawski) przebiegają wyjątkowo sprawnie, dlatego też pozwolimy sobie pominąć apel o uczestnictwo w którejś z tych akcji, gdyż zdaje się to być najzwyklejszą oczywistością. Przypominamy jedynie, że każda z osób popierających ideę zaplanowanych patriotycznych zgromadzeń może pomóc we wspomnianej mobilizacji, czy to poprzez kupno bądź produkcję materiałów propagandowych, czy też wsparcie finansowe – w tym celu należy kontaktować się z organizatorami poszczególnych wydarzeń.

W związku z pytaniami, które docierają do nas za pośrednictwem różnych źródeł, pragniemy poinformować, iż Autonomiczni Nacjonaliści (nie tylko z Polski) swoją obecnością w zorganizowanej grupie zamierzają najliczniej wesprzeć Marsz Niepodległości w Warszawie. Zdjęcia dokumentujące blok AN na zeszłorocznym warszawskim marszu, znajdziecie m.in. tutaj.