W Gorzowie Wielkopolskim doszło do bójki pomiędzy przebywającymi w tym mieście obywatelami Gruzji i Turcji. Imigranci starli się ze sobą przy okazji oglądania meczu reprezentacji obu krajów, rozegranego w ramach odbywających się w Niemczech piłkarskich Mistrzostw Europy. Cudzoziemcy mieli uciec z miejsca zdarzenia słysząc nadjeżdżające policyjne radiowozy.

W mediach społecznościowych pojawiły się wczoraj nagrania ze „strefy kibica”, zorganizowanej w Gorzowie Wielkopolskim przez jeden z miejscowych lokali. Widać na nim grupę bijących się między sobą osób. Z relacji świadków wynika, że byli to imigranci pochodzący z Gruzji i Turcji.

Obcokrajowcy oglądali zakończony zwycięstwem Turcji mecz z Gruzją w ramach piłkarskich Mistrzostw Europy odbywających się w Niemczech. Należy podkreślić, że starcia między kibicami z obu państw miały miejsce na samym stadionie w Dortmundzie.

Dzisiaj nad ranem komunikat w tej sprawie wydała Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Funkcjonariusze twierdzą, że po ich przybyciu cudzoziemców nie było już na miejscu, bo uciekli przed nadjeżdżającymi radiowozami. Sprawa ma być obecnie badana przez policję.

Na podstawie: gorzow24.pl, dziennik.pl.