Jak informują na swojej stronie internetowej działacze stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, prowadzona przez nich charytatywna zbiórka „Pomóżmy Afrykanerom” powoli dobiega końca. Wszyscy ci, którzy chcą przekazać swoje darowizny na rzecz białej mniejszości zamieszkującej tereny Republiki Południowej Afryki, mają na to ostatnią szansę.

Rozprowadzeniem zbiórki na obszarze RPA zajmie się charytatywna organizacja Doulos Community Project, a całościowy dochód zostanie przeznaczony na zakup długoterminowej żywności, środków czystości, odzieży, koców oraz zabawek, które trafią do ubogich Afrykanerów. O ich sytuacji możecie przeczytać m.in. na łamach naszego portalu, w tekście Biała biedota w RPA. Bez pracy, bez domu, bez nadziei.

Akcja „Pomóżmy Afrykanerom” potrwa do 31 lipca. Do tego czasu można przekazywać swoje darowizny za pośrednictwem dobrowolnych wpłat na konto bankowe (można to również uczynić z zagranicy). Szczegółowe informacje na temat prowadzonej zbiórki, wraz z numerem konta bankowego, znajdziecie na stronie zbiorka.din.org.pl.