Obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, do którego zostało jeszcze pięć miesięcy, należą do najważniejszych i organizowanych na największą skalę akcji w kalendarzu nacjonalistów. Wielotysięczne pochody wypełnione biało-czerwonymi flagami to domena nie tylko Warszawy, gdzie każdego roku odbywa się Marsz Niepodległości, lecz także stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia – gdzie podobnie do lat poprzednich odbędzie się Marsz Patriotów, o którym mamy przyjemność poinformować.

Marsz Patriotów jest oddolną patriotyczną inicjatywą podjętą przez dolnośląski oddział Narodowego Odrodzenia Polski, przy wydatnym wsparciu kibiców WKS Śląsk i Sparty Wrocław. W zeszłym roku wzięło w nim udział ponad 3000 osób, wśród których znalazły się również delegacje nacjonalistów z innych europejskich krajów – m.in. Szwecji, Irlandii, Włoch czy Flandrii. Tegoroczny marsz, ze względu na rozpoczętą odpowiednio wcześnie mobilizację, ma szansę zgromadzić o wiele większe rzesze osób pragnących zaakcentować przywiązanie do idei Wolnej i Niepodległej Polski.

Na społecznościowym portalu Facebook powstało wydarzenie promujące tę inicjatywę, a także tzw. Fanpage, który może polubić każda z korzystających z tego serwisu osób. Już teraz znajdziecie tam podstawowe informacje dotyczące zaplanowanego marszu, a także gotowe do rozpowszechniania grafiki. Jedną z nich (plakat) prezentujemy również poniżej.