bbplW ostatnich dniach na łamach Autonom.pl zamieszczono opisy części manifestacji ku czci „Żołnierzy Wyklętych”, jakie odbyły się w całej Polsce. Ich pełen spis znajdziecie w dziale Relacje. Tymczasem w najbliższy weekend nadarza się okazja do ponownego wyjścia na ulice.

W sobotę, 9 marca, w Poznaniu odbędzie się organizowana przez Autonomicznych Nacjonalistów i Młodzież Wszechpolską demonstracja pod hasłem „Precz z państwem policyjnym”. Jej celem jest okazanie obywatelskiego sprzeciwu dla proponowanej przez rząd Platformy Obywatelskiej ustawy nr 1066, która zakłada „rozszerzenie międzynarodowej współpracy” służb porządkowych, co sprowadza się do otrzymania przez działających na terenie Polski obcych funkcjonariuszy takich samych uprawnień jak polscy policjanci czy agenci ABW – będą oni mogli używać broni palnej, dobrowolnie korzystać z środków przymusu bezpośredniego oraz środków pirotechnicznych. Nacjonaliści w Poznaniu zamierzają również zaprotestować przeciwko wzmożonym i postępującym represjom wobec obywateli, których poglądy polityczne odbiegają od linii wyznaczanej przez rząd III RP. Demonstracja rozpocznie się o godzinie 13:00 na Placu Wolności, szczegółowe informacje tutaj.

W niedzielę, 10 marca, kujawsko-pomorski oddział Narodowego Odrodzenia Polski wespół z kibicami chełmżyńskiej Legii zaprasza do Chełmży na antykomunistyczną pikietę. Zgromadzenie pod hasłem “Kochaj Polskę, niszcz czerwonych” ma na celu upamiętnienie wszystkich polskich bohaterów walczących z komunizmem. Narodowcy zamierzają też zaprotestować przeciwko ciągle obecnej w przestrzeni publicznej lewicowej propagandzie, a także okazać twardy sprzeciw dla wybielania zbrodni komunizmu. Pikieta odbędzie się o 12:00 na chełmżyńskim rynku, więcej informacji w oficjalnym zaproszeniu.

Patronat medialny nad obydwoma reklamowanymi demonstracjami obejmuje m.in. portal Autonom.pl. Zapraszamy!