„Nasz najwierniejszy sojusznik” chętnie wspiera żydowskie roszczenia wobec naszego kraju, lecz nie zamierza ingerować w kwestię ewentualnych reparacji wojennych, których Polska mogłaby się domagać od Niemiec. Amerykański prezydent Donald Trump stwierdził jednoznacznie, że nie będzie zajmował się tą sprawą.

Gospodarz Białego Domu spotkał się z dziennikarzami na zorganizowanej w Camp David konferencji prasowej, podczas której pytanie zdołał zadać mu Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych. Trump zapytany o polskie stanowisko w sprawie reparacji wojennych od Niemiec odpowiedział, iż nie zamierza ingerować w tę kwestię, ponieważ oba kraje są sojusznikami Ameryki.

Kwestia odszkodowań za straty wojenne powróciła w ostatnim czasie, gdy prezydent Andrzej Duda opublikował artykuł na ten temat w niemieckim tabloidzie „Bild”. Jego zdaniem w wyniku konfliktu w Polsce dokonanych zostało wiele zniszczeń, stąd odszkodowania powinny być dla Niemców kwestią odpowiedzialności i moralności.

Na podstawie: dorzeczy.pl.