Kobiece więzienie w amerykańskim New Jersey musiało przenieść do innej placówki jedną z „transpłciowych kobiet”. Miała ona bowiem zapłodnić dwójkę swoich współwięźniarek. Teraz czarnoskóra osoba twierdzi, że została bezprawnie przetransportowana do więzienia, w którym jest narażona na niebezpieczeństwo i molestowanie seksualne.

Demi Minor ma 27 lat i jest mężczyzną podającym się za kobietę. Odsiaduje obecnie wyrok 30 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, obecnie znajdując się w więzieniu dla młodych dorosłych w hrabstwie Burlington. Dziennik „New York Post” informuje, że wcześniej „transpłciowy” więzień przebywał w zakładzie karnym dla kobiet w New Jersey.

Zmiana jego miejsca pobytu związana jest z zachowaniem w dotychczasowej placówce. Mianowicie Minor miał zapłodnić dwie inne kobiety znajdujące się razem z nim w więzieniu. Mógł zaś przebywać w nim z powodu przyjętych w zeszłym roku przepisów. Stan New Jersey na ich mocy umożliwia osadzanie skazanych w placówkach zgodnie z ich „tożsamością płciową”.

Sam Minor napisał na swoim internetowym blogu, że w trakcie transportu do nowej placówki odmówiono mu możliwości przeszukania przez kobietę. Pobyt w nowym więzieniu wiąże się natomiast z niebezpieczeństwem i możliwością molestowania seksualnego. Dodatkowo nowi współwięźniowie wbrew jego woli mają określać go mianem mężczyzny.

Na podstawie: nypost.com.