Duszpasterz libańskiej Polonii, ksiądz profesor Marek Cieślik, udzielił wywiadu w którym zadaje kłam stereotypowemu podejściu do libańskiego ruchu oporu Hezbollah. Polski jezuita twierdzi, że krytyka tego ugrupowania jest powierzchowna i często niesprawiedliwa, ponieważ nie uwzględnia pozytywnego podejścia Partii Boga do chrześcijan, a także trudnej sytuacji miejscowych wyznawców szyickiego odłamu islamu.

Pracujący od ponad dwudziestu lat na Bliskim Wschodzie polski zakonnik rozmawiał z prawicowym Radiem WNET, którego dziennikarze postanowili odbyć podróż właśnie do Libanu, aby stamtąd nadawać swoje specjalne audycje. Ks. Cieślik w swojej krótkiej wypowiedzi podkreślił, że zachodnia krytyka wspomnianego Hezbollahu jest błędna, bowiem ruch oporu przedstawiany jest jedynie w negatywnym świetle, a dodatkowo komentatorzy zajmują się nim powierzchownie i niesprawiedliwie.

Jezuita dodaje, że szyici reprezentowani przez Partię Boga znajdują się w trudnym położeniu, ponieważ są skonfliktowani ze wspieranymi przez Arabię Saudyjską wyznawcami sunnickiego odłamu islamu. Ponadto Hezbollah ma pozytywny stosunek do chrześcijan, a dialog z jego aktywistami jest możliwy.