Niemiecka policja federalna informuje o wzrastającej liczbie imigrantów przekraczających nielegalnie granicę. W porównaniu do ubiegłego roku ich liczba wzrosła prawie o połowę. Najczęściej niezgodnie z prawem na niemieckie terytorium przedostają się obywatele państw Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Dziennik „Welt am Sonntag” dotarł do poufnego dokumentu, sporządzonego przez lokalny oddział federalnych służb bezpieczeństwa. Mówi on przede wszystkim o znacznym wzroście liczby obcokrajowców, którzy w sposób nielegalny przekraczają niemiecką granicę.

Od początku bieżącego roku, w porównaniu do sytuacji w analogicznym okresie roku ubiegłego, odnotowano o 47 proc. więcej podobnych przypadków. Jeszcze w styczniu było ich około 4,4 tys., z kolei w lipcu zarejestrowano 6,6 tys. nielegalnych imigrantów.

Niemiecki resort spraw wewnętrznych przyznaje, że przybysze spoza Unii Europejskiej trafiają do niej głównie za pośrednictwem szlaku bałkańskiego. Wśród nielegalnych imigrantów dominują obywatele Syrii, Afganistanu, Turcji, Iraku i Tunezji.

Europejska agencja ochrony granic FRONTEX odnotowała w lipcu 35 tys. imigrantów zewnętrznych, próbujących przekroczyć granice zewnętrzne UE. Przed rokiem w analogicznym okresie było ich z kolei nieco ponad 20 tys.

Na podstawie: jungefreiheit.de.

Zobacz również: