Członkowie młodzieżówki Brytyjskiej Partii Narodowej z Shropshire postanowili zorganizować grupę samoobrony, która ma pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa białym obywatelom przed rasistowskimi atakami kolorowych imigrantów.

BNP i jej młodzieżówka od pewnego czasu prowadzi kampanię przeciwko terroryzowaniu białych Brytyjczyków przez azjatyckie i afrykańskie gangi na ulicach Wielkiej Brytanii. W ostatnim czasie w szkołach kolportowane były ulotki uczulające rodziców i uczniów na problem wykorzystywania seksualnego przez azjatyckie gangi (sprawy wielu takich gangów odbiły się głośnym echem na terenie kraju).

Grupa sformowana przez aktywistów z Shropshire o nazwie Białe Tygrysy jest odpowiedzią na porażki policji i służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom kraju. Jej celem, oprócz edukacji młodych Brytyjczyków odnośnie zagrożenia, będzie także praktyczne przygotowanie do fizycznego odpierania ataków.

W Shropshire na przestrzeni lat odnotowywano wiele ataków imigrantów na białych Brytyjczyków. Ataki te są ignorowane przez władze oraz media i nigdy nie są traktowane w kategoriach ataków rasistowskich. Wielu napadniętych Brytyjczyków nie informuje o nich, także obawiając się sklasyfikowania ich samych jako „rasistów”.

Jak deklarują członkowie Białych Tygrysów, powołanie grupy było konieczne ponieważ problem jest ignorowany przez władzę i jej instytucje. Podkreślają także, że jako grupa samoobrony nie będą odgrywać roli politycznej, ale skupiać się na zapewnieniu bezpieczeństwa rdzennym Brytyjczykom. Jak mówią, polityczne rozwiązanie problemu jest oczywiście potrzebne ale polityka obejmie całkowicie inny obszar działalności aktywistów YBNP.

Czując niechęć władz do rozwiązania problemu, młodzi aktywiści zamierzają wziąć sprawy w swoje ręce i pomóc młodzieży przetrwać we wrogim środowisku, zafundowanym im przez promowany multikulturalizm. Swoją pomoc nieodpłatnie zaoferowali wykwalifikowani trenerzy i instruktorzy, także byli wojskowi. W okresie zimowym Białe Tygrysy planują zorganizowanie obozu treningowego dla młodzieży.