raje-podatkoweLudzie skolonizowani przez pieniądz, którzy zgromadzili go w ilości uniemożliwiającej jego wydanie w przeciągu kilku pokoleń, konsekwentnie korzystają z dobrodziejstw tzw. rajów podatkowych. Fiskus tak skrupulatny w ściganiu przeciętnego Polaka za długi podatkowe tym razem jest bezradny – wszystko odbywa się bowiem zgodnie z obowiązującą literą prawa.

Nie trzeba daleko szukać, by znaleźć osoby uchylające się od płacenia podatków w naszym kraju. Jan Kulczyk i Zygmunt Solorz–Żak, a więc dwaj najbogatsi Polacy, od kilku lat rejestrują już firmy w innych państwach, które umożliwiają im uiszczanie niższych podatków.

Pierwszy z wymienionej dwójki na stałe osiadł w Szwajcarii. Kulczyk Oil Ventures zarejestrowana jest w stanie Alberta usytuowanym w Kanadzie, zaś Kulczyk Investments jest zarejestrowana w Luksemburgu.

Inny kierunek obrał natomiast Zygmunt Solorz–Żak, który swoje spółki kontroluje za pośrednictwem firm ulokowanych na Cyprze. Przykładem może być Pola Investments Ltd., która posiada większościowe udziały w firmie Cyfrowy Polsat.

Na podstawie: Nowy Obywatel