iraqui-christiansAmbasador Iranu w Bagdadzie, Hassan Danayee-Far, odbył pod koniec ubiegłego tygodnia, spotkanie z przedstawicielami chrześcijan w irackim parlamencie. Wyraził gotowość jego kraju do pomocy prześladowanym wyznawcom Jezusa.

Irański ambasador wyraził ubolewanie z powody ataków na chrześcijan w Iraku, których dokonują bojówki Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie. Wyraził również solidarność z narodem irackim, a nade wszystko wyraził gotowość pomocy dla chrześcijan. Iran jest gotów przyjąć uchodźców z północnego Iraku, którzy zostali wypędzeni ze swoich domów, a także leczyć wszystkich rannych.

Przed spotkaniem Danayee-Fara z przedstawicielami chrześcijan w irackim parlamencie, w Teheranie odbył się protest przeciwko prześladowaniom wyznawców Jezusa. Zorganizowali go Asyryjczycy, wywodzący się z Kościołów wschodnich. Pod budynkiem ONZ w stolicy Iranu, domagali się oni realnych działań w Iraku, a także potępienia przez Zachód mordów dokonywanych przez bojowników ISIL.

Na zajętych terenach, radykalni muzułmanie dają chrześcijanom dwie doby na konwersję na islam. Niewykonanie tego polecenia grozi grzywną albo wypędzeniem.

na podstawie: presstv.ir, aina.org