W niedługim czasie po tragedii w Smoleńsku, w wyniku której śmierć poniosła para prezydencka, główny sztab rządu i Wojska Polskiego oraz wielu polskich patriotów (wśród nich m.in. rodziny ofiar zbrodni katyńskiej), portale internetowe obiegła informacja o koncercie na poznańskim squat’cie Rozbrat, który zapowiedziany został słowami Nie lękajcie się, przyjdą następni…”. Na popularnym serwisie YouTube zamieszczono również film, na którym dwójka ludzi na tle tęczowej flagi z napisem „PACE” (symbol ruchu homoseksualnego) kretyńsko podśpiewuje „Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało”… Zdanie ludzi o trzeźwych zmysłach, czy po prostu ludzkich uczuciach było jedno – przekroczono granice, których przekraczać się nie powinno. Granice, których z pozoru bardziej przekroczyć już nie można.
A jednak można. Dnia dzisiejszego (13.04) o godzinie 21 odbędzie się koncert organizowany przez lewicowy klub Tektura w Lublinie. Organizator imprezy – Michał Wolny z fundacji Amnesty International zaprasza na niego karygodnym plakatem. Na plakacie, o którym mowa, znajduje się postać rozweselonego Józefa Stalina umieszczonego nad zdjęciem zwłok ekshumowanych w Katyniu.
Oprócz tego, na plakacie znajdują się też ludzkie czaszki (również pochodzące ze zdjęć dokumentujących mord katyński) stanowiące ozdobę. Cały plakat zobaczyć można TUTAJ.
Od rana w redakcjach lokalnych gazet i portali internetowych urywają się telefony od osób oburzonych plakatami. Klub Tektura zapowiedział jednak, że pomimo żałoby narodowej i protestów urażonych mieszkańców koncert odbędzie się zgodnie z planem.