Liga Przeciw Zniesławieniom zwróciła się do FOX News o usunięcie jednej z karykatur opublikowanych w mediach społecznościowych. Żydowskiej organizacji nie podobało się, że prawicowa amerykańska telewizja pokazuje rysunek z finansistą Georgiem Sorosem, który rzekomo jest „antysemicki”. Telewizja ostatecznie ugięła się pod naciskami ze strony Ligi.

W tym tygodniu FOX News opublikowało na swoich profilach w serwisach społecznościowych Instagram i Facebook karykaturę autorstwa Antonio F. Branco. Rysownik we „Władcy marionetek” pokazał wspomnianego amerykańsko-żydowskiego miliardera, gdy pociąga za sznurki, na których umieszczone są postacie lokalnych prokuratorów i prokuratorów generalnych.

Postać Sorosa (z podpisem „$ORO$”) zmusza więc inne postacie przedstawione w karykaturze (przybierające formę demokratycznych osłów) do trzymania tabliczek „zlikwidowana policja” czy „żadnego aresztu”. W ten sposób A. F. Branco odniósł się do lewicowo-liberalnej polityki likwidowania policji i osłabiania wymiaru sprawiedliwości po śmierci przestępcy George’a Floyda.

Do karykatury odniosła się Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL). Żydowska organizacja podkreśliła w swoim oświadczeniu, że wielokrotnie przestrzegała FOX News przed przedstawianiem „Żydów jako władców marionetek”. W ten sposób przywoływane mają być „dawne teorie spiskowe o żydowskich siłach”, które rzekomo „przyczyniają się do normalizacji antysemityzmu”.

Po wpisie ADL na Twitterze stacja postanowiła usunąć rysunek ze swoich profili na Instagramie i Facebooku. FOX News zostało z tego powodu pochwalone przez rzecznika organizacji, Jake’a Hymana. Jednocześnie wyraził on nadzieję, że telewizja w przyszłości „będzie bardziej ostrożna” przy doborze grafik.

Nie pierwszy raz FOX News stało się obiektem nacisków ze strony ADL. Organizacja w ubiegłym miesiącu krytykowała jedną z prezenterek za porównywanie lekarza Anthony’ego Fauciego do Jozefa Mengele, a także wielokrotnie domagała się zwolnienia publicysty Truckera Carlsona.

Na podstawie: thedailybest.com.

for. creators.com.