W najbliższy weekend mieszkańcy Szczecina oraz Rzeszowa będą mieli okazję wzięcia udziału w ciekawych spotkaniach, na które pragniemy zaprosić za pośrednictwem portalu.

22 września w szczecińskim klubie Szafa dr Stanisław Potrzebowski poprowadzi prelekcję „Zadruga – polski ruch narodowy”, traktującą o historii i ideologii ugrupowania Zadruga, założonego w latach 30-tych przez teoretyka kultury Jana Stachniuka. Spotkanie jest inicjatywą stowarzyszenia Niklot i w założeniu ma ono obalić mity wyrosłe wokół idei zadrużnej – na wykładzie zostanie poruszony m.in. wątek znaku Rodła (symbolu Związku Polaków w Niemczech), stworzonego przez znaną działaczkę przedwojennej Zadrugi.

Dzień później w Rzeszowie gościć będzie ceniony historyk, badacz podziemia niepodległościowego w trakcie IIWŚ i po 1945 roku – p. Leszek Żebrowski. Wykład zaplanowany przez lokalną grupę Narodowy Rzeszów odbędzie się o godzinie 15 w pubie Millenium, przy ulicy Fredy. Prelekcja p. Żebrowskiego nosi tytuł „Rola Narodowych Sił Zbrojnych w Polskim Państwie Podziemnym 1942-1945. Funkcjonowanie, działalność, programy”; w celu uzyskania dokładniejszych informacji zapraszamy na bloga nrrz.blogspot.com.