Jedna z manifestacji Blocco StudentescoWłosi mają powody do radości. W zakończonych dzisiaj wyborach do Krajowej Rady Studentów (CSNU) w Rzymie, nacjonaliści z Blocco Studentesco otrzymali 1400 głosów, z których najwięcej uzyskano na głównych uniwersytetach – Roma Tre (509 głosów), Tor Vergata (403) oraz Sapienza Universita di Roma (314). Ponad 200 głosów pochodziło z prywatnych rzymskich uczelni. Dzięki sukcesowi w wyborach, czterech działaczy BS zostało wybranych do samorządu na uniwersytecie Roma Tre.
Udział w kampanii był debiutem aktywistów Blocco Studentesco w wyborach na tak szeroką skalę. Przewodniczący BS, Francesco Polacchi, po ogłoszeniu wyników powiedział, że wybory były przede wszystkim sprawdzeniem świadomości włoskich studentów, którym (jako całości) niejednokrotnie zarzuca się lewicowe sympatie.
Kampania wyborcza do samorządu studenckiego trwała od kilku miesięcy. Działacze BS i CasaPound Italia prowadzili ją z wielkim rozmachem, rozpowszechniając swoje materiały propagandowe na większości uczelni. O tym, iż osiągnięto zamierzony efekt świadczyć może nie tylko wynik wyborów, lecz także jedna z ostatnich manifestacji Blocco Studentesco w Rzymie, na której stawiło się ponad 3000 osób.