Dzisiaj warszawscy aktywiści związani z kilkoma nieformalnymi grupami przeprowadzili akcję pomocy dwóm domom samotnej matki w Warszawie. Wsparcie polegało na przekazaniu obydwóm placówkom darów, które zbierane były od miesiąca.
Wśród zebranych rzeczy znalazły się ubrania, koce, pościel, środki czystości, zabawki, żywność oraz artykuły codziennego użytku. Darów udało się zgromadzić tak wiele, że zajęły cały samochodowy bagażnik oraz tylnie siedzenia. Sytuacją placówek zainteresowano również kilka warszawskich liceów i innych osób, które zapowiedziały podobną pomoc w swoim wymiarze.
Domy samotnej matki znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej, dlatego też każde ich wsparcie jest bardzo potrzebne. Kobiety, które tam przebywają niejednokrotnie znajdują się w ciężkim stanie psychicznym spowodowanym wcześniejszymi przeżyciami, o których starają się zapomnieć, by móc w miarę normalnie wychowywać swoje dzieci. Pokazywanie im, że ich los nie jest obojętny osobom trzecim należy do równie ważnych spraw, jak pomoc materialna. W związku z tym, charytatywne akcje przeprowadzane przez niezależnych nacjonalistów na Mazowszu będą odbywały się cyklicznie.
Natomiast w minionych dniach podobnymi działaniami wykazali się autonomiczni nacjonaliści z Wielkopolski, którzy wsparli jeden z poznańskich domów dziecka (czytaj: Dbaj o przyszłość naszych dzieci – 1.06.2010) oraz narodowcy z mazowieckiego Obozu Narodowo-Radykalnego (czytaj: ONR Mazowsze dzieciom). W pomoc osobom dotkniętym przez powódź cały czas zaangażowani są również AN ze Stalowej Woli. Mamy więc nadzieję, że tego typu akcje na stałe wpiszą się w działalność nacjonalistyczną zarówno wśród aktywistów niezależnych, jak i zrzeszonych w organizacjach.