ukrainian-bikersNa Ukrainie rozpoczęła się zainicjowana przez kluby motocyklowe akcja „Polowanie na Nocne Wilki”, mająca na celu wykluczenie ze środowiska motocyklistów grup utożsamiających się z Federacją Rosyjską i rządem Władimira Putina. Chodzi przede wszystkim o działający od kilku lat klub „Nocne Wilki”.

Akcja rozpoczęta kilka dni temu przez motocyklistów z klubu „Słowianie” z Zaporoża rozprzestrzeniła się na cały kraj. „Słowianom” udało się zjednoczyć niemal wszystkie ukraińskie formacje bikersów, a także zachęcić do swojej inicjatywy wielu niezrzeszonych ukraińskich motocyklistów. „Polowanie na Nocne Wilki” w założeniu ma bojkotować wszystkich proputinowskich grup na imprezach motocyklowych, choć wielu bikersów nie wyklucza również fizycznej konfrontacji z grupami utożsamiających się z Federacją Rosyjską.

„Istotą kampanii jest wyeliminowanie formacji niezrozumiałego pochodzenia, takich jak Nocne Wilki, które za pomocą atrybutów kultury motocyklowej, w istocie dyskredytują honor i tradycje motocyklistów. Korzystając ze wsparcia władz Federacji Rosyjskiej, zachowują się skandalicznie i agresywnie wobec wszystkich, którzy nie podzielają ich przekonań” – wyjaśniają organizatorzy.

na podstawie: motovoyager.net