donald_trumpAmerykański prezydent-elekt Donald Trump zapowiedział, że w pierwszym dniu po objęciu urzędu wycofa Stany Zjednoczone z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP), która wiąże Amerykanów z jedenastoma państwami regionu Pacyfiku.

Trump nagrał 2,5 minutowy materiał wideo, który zamieścił na serwisie YouTube. Zapowiedział w nim, że w pierwszym dniu swojej prezydentury podejmie decyzje o wycofaniu Stanów Zjednoczonych z Transpacyficznej Umowy o Wolnym Handlu (TPP), którą podpisał urzędujący jeszcze Barack Obama. Porozumienie obejmowało współpracę Amerykanów z jedenastoma państwami Pacyfiku (bez udziału Chin), co zdaniem Trumpa oznacza potencjalną katastrofę dla jego kraju. Prezydent-elekt chce bowiem, aby innowacje i miejsca pracy były tworzone na amerykańskim terytorium, a nie w państwach oferujących tanią siłę roboczą.

Poza tym republikański polityk chce przede wszystkim zbadać nadużycia w programach wizowych, stworzyć program ochrony amerykańskiej infrastruktury przed cyberatakami, walczyć z biurokracją oraz znieść restrykcje nie pozwalające na tworzenie nowych miejsc pracy w sektorze energetycznym.

Na podstawie: forsal.pl.