tarnobrzeg-13-grudniaW sobotę 15 grudnia tarnobrzeski Obóz Narodowo-Radykalny zorganizował antykomunistyczną manifestację dla uczczenia 31 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. W demonstracji, która rozpoczęła się pod pomnikiem Bartosza Głowackiego uczestniczyło około sześćdziesięciu osób, w tym członkowie ONR, nacjonaliści z Sandomierza oraz kibice Siarki Tarnobrzeg.

Pod pomnikiem odczytane zostało przemówienie, a następnie manifestacja wyruszyła w stronę budynku dawnego Urzędu Bezpieczeństwa, gdzie zapalone zostały znicze i zebrani minutą ciszy uczcili ofiary terroru komunistycznego. Podczas przemarszu wznoszono okrzyki antykomunistyczne m.in. „Znajdzie się cela dla Jaruzela”, „Precz z komuną”, „Cześć i chwała bohaterom”.

Następnie manifestanci udali się pod pomnik jednego z najbardziej znanych i zasłużonych żołnierzy wyklętych, urodzonego w Tarnobrzegu cichociemnego majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, który za swoją walkęz okupantem został zamordowany przez komunistów. „Zapora” był jednym z dowódców podziemia antykomunistycznego , dowodził oddziałom partyzanckim AK, Zrzeszenia WiN i Delegatury Sił Zbrojnych.

Manifestację zakończono odśpiewaniem hymnu narodowego. Jednym z napawających nadzieją na przyszłość aspektów jest obecność nowych osób na manifestacjach organizowanych w Tarnobrzegu.

TBG1

TBG2

TBG3

TBG4