Przy okazji dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się z Davidem Harrisem, dyrektorem Komitetu Żydów Amerykańskich. Szef dyplomacji zaprosił przedstawicieli tej organizacji do Polski, aby wspólnie zorganizować panel dyskusyjny dotyczący dialogu międzyreligijnego.

Jak na razie resort spraw zagranicznych nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących spotkania Czaputowicza z żydowskimi lobbystami. Wiadomo jedynie, że szef MSZ-u zaprosił Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) do „współorganizowania panelu na temat dialogu międzyreligijnego, który będzie miał miejsce podczas organizowanej w Polsce międzynarodowej konferencji na rzecz wolności religii lub wyznania”.

AJC od 2017 roku posiada swoje biuro w naszym kraju. Z okazji jego otwarcia specjalny list wystosował prezydent Andrzej Duda, który nazwał Komitet „cennym sprzymierzeńcem”, a także dziękował za jego wsparcie w kwestii przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Spotkania Czaputowicza z żydowską organizacją lobbystyczną stają się powoli tradycją. Przed rokiem także rozmawiał on z Harrisem przy okazji Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Na podstawie: dorzeczy.pl, twitter.com/MSZ_RP.