gówno prawdaOd kilku dni w wielu miastach trwają Juwenalia. Nie inaczej jest również w Stalowej Woli, gdzie postanawiamy wybrać się wesołą grupką, aby podobnie jak studenci i pozostali mieszkańcy spędzić miło czas przy muzyce i piwku. To, co odróżniało nas od innych uczestników koncertów pod chmurką były koszulki w napisem Gówno Prawda stylizowanym na logo niezbyt obiektywnej i rzeczowej, ale kreowanej na wyznacznik „postępowości” Gazety Wyborczej.

Kilkunastoosobowa grupka młodych ludzi siedząca przy stoliku, za którym wisiał dodatkowo transparent Gówno Prawda (który zadebiutował kilka dni wcześniej na meczu Stali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki) nie mogła nie przykuwać uwagi coraz większego tłumu uczestników koncertów. Ludzie robili zdjęcia wiszącego transparentu, a niektórzy wypytywali nawet gdzie mogą nabyć takie koszulki. Akcja rozprowadzania koszulek cieszy się w Stalowej Woli niezwykłą popularnością, z przerobionym logo gazety Michnika po mieście chodzi już kilkadziesiąt osób i co chwilę zgłaszają się kolejni zainteresowani, co obrazuje dobitnie jakie zdanie o tej gazecie ma coraz więcej młodych ludzi.

Podczas Juwenaliów udało się połączyć przyjemne z pożytecznym: spędzenie czasu w wesołym gronie znajomych i wysłanie czytelnego przekazu odnośnie działalności środowiska skupionego wokół Michnika, Blumsztajna i Gazety Wyborczej, która na przestrzeni wielu lat konsekwentnie atakowała postawy patriotyczne wśród społeczeństwa, manipulowała faktami na temat nacjonalistów, a ostatnio – wespół z rządem Donalda Tuska – próbuje zwalczyć niepoprawne politycznie polskie środowisko kibiców.

Środowisko GW nie daje za wygraną, nawet po kompromitacji jaką było organizowanie przez nich protestów dzierżących flagi z sierpem i młotem tzw. „antyfaszystów” 11 listopada w Warszawie. Co jakiś czas czytelnicy propagandowego organu Michnika bombardowani są doniesieniami o zagrażającym im „polskich faszystach”, czyhających na nich okrutnych kibolach czy strasznej polskiej „homofobii” i „antysemityzmie”. Pozytywnym aspektem coraz bardziej chaotycznej działalności „dziennikarzy” Wyborczej jest fakt, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na ich pokrętne próby zwalczenia wszystkiego, co nie pasuje do ich wizji świata. To, że zdołali zaskarbić sobie serdeczną pogardę myślących samodzielnie ludzi, grup i środowisk oraz to, że ludzie ci postanowili kontrować ataki ekipy z Czerskiej jak i wspierane przez nie władze. Przeciwko kłamstwom mediów, wśród których przoduje Gazeta Wyborcza odbywa się szereg akcji w całej Polsce. Kolejne akcje ukazujące obłudę środowiska GW z pewnością nie ominą też naszego miasta. Poniżej krótka fotorelacja z Juwenaliów z antymichnikowym akcentem.

gówno prawda

gówno prawda

gówno prawda

gówno prawda

gówno prawda

gówno prawda