rzeszow-grudzienGrupa Narodowy Rzeszów zaprasza wszystkich patriotów na kolejną edycję manifestacji „O pamięć dla poległych – o chleb i godność dla dzieci”. Grudniowa pora marszu i jego data zobowiązuje nas do pamięci o ofiarach Grudnia ’70 i stanu wojennego, jednak jego główna wymowa dotyczyć będzie aktualnych problemów Polaków. Manifestacja wyruszy w niedzielę 14 grudnia o godzinie 17 spod pomnika Armii Krajowej w Rzeszowie.

W tym roku po raz trzeci polscy nacjonaliści i patrioci przejdą ulicami stolicy Podkarpacia przypomnieć nierozliczone zbrodnie komunistyczne, a jeszcze mocniej podnieść aktualne problemy społeczno-ekonomiczne Polaków. Idea organizacji marszu łączącego obie tematyki sprawdziła się, co pokazały sukcesy poprzednich jego odsłon.

Jak zwykle, wbrew powszechnie akceptowanej fałszywej wersji historii, przypomnimy mord komunistów na narodzie, którzy w grudniu 1970 roku, a zwłaszcza 13 grudnia 1981 r. zdusili jego wolnościowe ambicje. W tym celu złożymy kwiaty pod Krzyżem Ofiar Komunizmu oraz zatrzymamy się na modlitwę za ofiary polskiego grudnia pod kościołem Farnym, który jest szczególnym miejscem dla działaczy rzeszowskiego podziemia.

Główną część manifestacji poświęcimy natomiast bieżącym problemom trapiącym naszą Ojczyznę, których z roku na roku niestety wcale nie ubywa. Rok 2014, który powoli przyjdzie podsumowywać, nie przyniósł w tej materii żadnej poprawy, a litania chorób III RP jest wprost przerażająca (od klęski demograficznej, bankructwa systemu emerytalnego, ucisku fiskalnego, emigracji, po opieszałość sądów, nieudolność aparatu państwowego, dziurawy system prawny i neokolonialny wyzysk gospodarczy). Nikt nie garnie się do tego by zacząć rozwiązywać największe bolączki państwa i zwykłych obywateli. Okrągłostołowa klasa polityczna zajęta walką o wyborcze stołki i tłumieniem kolejnych afer, żyjąc w poselskim dobrobycie, najwyraźniej nie ma na to najmniejszych chęci. W tej kwestii przejęła ona w linii prostej nawyki nomenklatury PRL-u.

Nasz marsz nie będzie przełomem w naprawie sytuacji. Jednak każda taka inicjatywa budzi świadomość kolejnej części społeczeństwa, które kiedyś doprowadzone do momentu krytycznego, wybuchnie w społecznym gniewie. Bez tego uświadomienia, a następnie masowej aktywności nie doczekamy oczekiwanych latami zmian, ponieważ coraz trudniej jest wierzyć, że dokona tego kartka wyborcza (skandal z wyborami samorządowymi jest tego namacalnym dowodem).

„O pamięć dla poległych – o chleb i godność dla dzieci” – brzmi główne hasło naszej dwu-tematyczne manifestacji. Sądzimy, że właśnie taka formuła ma w sobie niebywałą wartość, ponieważ jednego dnia, w jednym marszu maszerują obok siebie dwa pokolenia: członkowie „Solidarności”, pamiętający wspominane przez nas wydarzenia rewolty na Wybrzeżu i stanu wojennego, nierzadko represjonowani za swoją działalność oraz polska młodzież, która wkraczając w dorosłość mierzy się z bolesnymi problemami „nowej” Polski, której obraz kompletnie nie przystaje do „prawdy ekranu” serwowanej przez systemowy establishment. Jedni, rozczarowani owocami transformacji wspierają młodzież, drudzy dorastając w anomaliach III RP chcą przynajmniej zawalczyć o lepszą przyszłość dla kolejnego pokolenia.

Niech ta świadomość jedności,  wspólnej walki o narodowe ideały i poprawę bytu rodaków łączy nas w tej manifestacji. Dlatego zapraszamy na marsz patriotyczny Polaków z różnych grup wiekowych, społecznych, zawodowych.

Zapraszamy również wszelkie środowiska patriotyczne, narodowe i niepodległościowe zarówno z naszego województwa jak i z poza regionu.

Data: 14 grudnia 2013 roku
Czas: godzina 17
Miejsce: pomnik Armii Krajowej

Trasa: aleja Lubomirskich, ulica 3 Maja, Kościuszki, Grunwaldzka, urząd wojewódzki

TAK BYŁO ROK TEMU:

PLAKAT PROMUJĄCY MANIFESTACJĘ:

rzeszow-14grudnia2014