Jak informują organizatorzy demonstracji „Idzie Antykomuna”, która w najbliższą sobotę przejdzie ulicami Łodzi, nie jest to jedyne przygotowane przez nich wydarzenie w związku z nadchodzącą rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Już dzisiaj (10 grudnia)  łódzcy narodowcy rozpoczną antykomunistyczny tydzień darmowym rozdawaniem wlepek o wiadomej tematyce, które odbędzie się o godzinie 17:00 na Pasażu Schillera.

Zaledwie trzy dni później, 13 grudnia, zaplanowano pikietę pod siedzibą Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Łodzi, opowiadającą się za delegalizacją tego ugrupowania (jest to poniekąd odpowiedź na pomysł delegalizacji narodowych organizacji, jaki wysunął SLD). Początek o 17:00 przy ul. Piotrowskiej 203/205. W trakcie pikiety happening, a potem niespodzianka – informują organizatorzy.

Zwieńczeniem tygodnia antykomunistycznego jest coroczna demonstracja „Idzie Antykomuna”, która 15 grudnia wyruszy o godzinie 17:00 z Pasażu Schillera. Manifestację organizowaną wspólnymi siłami przez łódzki ONR, Młodzież Wszechpolską oraz lokalną inicjatywę Narodowa Łódź reklamowaliśmy już na łamach Autonom.pl, jednak w jej kontekście wypada przypomnieć, iż jest to jedna z najdłużej organizowanych tego typu demonstracji w Polsce, która zdążyła wyrobić już sobie pewnego rodzaju renomę.

W tym roku organizatorzy „Antykomuny” nie tylko rozwinęli formę manifestacji o poprzedzające ją wydarzenia, lecz także o koncert, jaki odbędzie się kilka godzin po jej zakończeniu. Gwiazdami wieczoru będą zespół Irydion z Brzegu oraz popularny raper PIH z Białegostoku. Miejsce koncertu zostanie podane pod koniec demonstracji.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami dotyczącymi powyżej wspomnianych inicjatyw, warto śledzić wydarzenie na Facebook’u oraz promującego „Antykomunę” bloga internetowego.

zdjęcie: idzieantykomuna.blogspot.com