fifaPrezydent FIFA, Sepp Blatter, spotka się z szefem palestyńskiego związku piłki nożnej, Jibrilem Rajubem. Obaj działacze mają rozmawiać na temat wykluczenia reprezentacji Izraela z udziału w międzynarodowych rozgrywkach.

O planowanym spotkaniu poinformował w komunikacie Palestyński Związek Piłki Nożnej (PFA). Szef związku Jibril Rajub ma rozmawiać z prezydentem FIFA Seppem Blatterem przed majowym kongresem ogólnoświatowej federacji, który ma odbyć się w Katarze, a więc u gospodarcza piłkarskich Mistrzostw Świata w 2022 r.

Palestyńczycy domagają się wykluczenia reprezentacji Izraela z międzynarodowych rozgrywek, w związku z rasistowskim zachowaniem tego kraju wobec ich nacji. Dodatkowo sprzeciwiają się oni powstaniu pięciu izraelskich klubów piłkarskich na terytoriach okupowanych nielegalnie od 1967 r.

Palestyńska federacja jest uznawana przez FIFA od 1998 r. Delegacja międzynarodowej federacji w styczniu odwiedziła tereny Strefy Gazy, zobowiązując się do udzielenia pomocy w wysokości miliona dolarów, które mają zostać przeznaczone na odbudowę stadionów zniszczonych podczas ubiegłorocznego konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

na podstawie: maannews.com/eng