Feministyczna działaczka Jennifer Swayne została zatrzymana na kilkanaście godzin, a jej dom przeszukany przez brytyjską policję. Wszystko w związku z rozpowszechnianymi przez nią materiałami, na których sprzeciwiała się osadzaniu mężczyzn podających się za kobiety w więzieniach przeznaczonych właśnie dla przedstawicielek płci żeńskiej.

Mieszkająca w walijskim Newport 53-letnia kobieta została w ubiegłym tygodniu aresztowana na dwanaście godzin. Ponadto policja przeszukała jej mieszkanie, zabezpieczając w nim setki vlepek, notatki oraz „podejrzaną książkę” w postaci ogólnodostępnej pozycji „Transgender Children and Young People: Born in Your Own Body”,. Teraz najprawdopodobniej czeka ją proces.

Swayne jest bowiem oskarżana przez śledczych o propagowanie „mowy nienawiści” i „transofobię”. Wszystko za sprawą wspomnianych zabezpieczonych materiałów, które podchodzą krytycznie chociażby do osadzania w więzieniach dla kobiet transseksualistów. A dokładniej skazanych maniaków seksualnych i  gwałcicieli. Zdaniem kobiety w żeńskich aresztach ponownie popełniają oni przestępstwa.

To nie koniec przewin Swayne. Sprzeciwia się ona również wpuszczaniu do damskich łaźni i przebieralni w obiektach sportowych osób podających się za kobiety. Przedstawicielki płci żeńskiej spotykające się z problemem napastowania przez podobnych osobników są natomiast później krytykowane za „transofobię”.

Podobnie rzecz ma się z dopuszczaniem mężczyzn do kobiecych konkurencji sportowych. Według Swayne zawodniczki sprzeciwiające się ich startom nie mogą się sprzeciwić, bo także w takim przypadku spotkają się z zarzutem dyskryminowania tak zwanych osób LGBT.

Brytyjka jest szykanowana przez policję i prokuraturę, chociaż sama deklaruje się jako feministka. Swayne twierdzi, że kobiety są dyskryminowane ze względu na swoją płeć, ale właśnie przez transseksualistów. Poza tym nazwała ona działania śledczych mianem „przypominających metody Stasi”, czyli urzędu bezpieczeństwa komunistycznych wschodnich Niemiec. Została bowiem zatrzymana przez kilku policjantów, gdy przemieszczała się na swoim skuterze inwalidzkim.

Na podstawie: bbc.com,

Zobacz również;