Na poniedziałek w całej Holandii zaplanowano kolejną turę protestów rolniczych przeciwko realizacji polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Policja wraz z władzami stara się z tego powodu zastraszyć demonstrujących. Zapowiada więc rozbijanie planowanych blokad oraz grozi opublikowaniem wizerunków najbardziej aktywnych protestujących.

W przyszłym tygodniu rolnicy chcą przede wszystkim uniemożliwić ruch w kierunku lotniska w Amsterdamie. Z tego powodu chcą zastawić ciągnikami autostrady i drogi prowadzące do największego holenderskiego portu lotniczego. Poza tym w pozostałych częściach kraju rolnicy zamierzają blokować centra dystrybucyjne supermarketów.

Lokalne władze już zapowiedziały, że nie dopuszczą do zamknięcia przejazdu w stronę lotniska. Mają tego przypilnować zmobilizowane w tym celu siły policyjne. Eksperci do spraw policji zauważają, że jak dotąd funkcjonariusze nie byli w stanie opanować demonstracji, dlatego teraz będą chcieli pokazać swoją siłę.

Holenderska policja próbuje zresztą zastraszać protestujących. Grozi więc publikacją w sieci internetowej wizerunków rolników demonstrujących we wtorek pod domem minister Christianne van der Wal. Jedenaście osób jest bowiem podejrzewanych o udział w zamieszkach, podczas których przełamano policyjną blokadę i zniszczono radiowóz.

Na podstawie: nu.nl.

fot. insiderpaper.com.

Zobacz również: