newyorkersTysiące osób demonstrowało w Nowym Jorku przeciwko zbrodniom popełnianym przez Izrael na Palestyńczykach oraz przeciwko fałszywemu obrazowi konfliktu prezentowanemu im przez media.
Pomimo deszczu ok. siedmiu tysięcy osób zebrało się na Manhattanie aby okazać solidarność z okupowanymi i mordowanymi Palestyńczykami. Protest zorganizowany przez International Action Center rozpoczął się przed siedzibą główną CNN, które przez protestujących nazwane zostało departamentem PR reżimu izraelskiego. Zwrócono uwagę na tendencyjne przedstawianie konfliktu w Gazie i próby tłumaczenia izraelskich zbrodni.

Demonstracja przeniosła się pod siedzibę Fox News, stacji, która, jak mówili protestujący, ma tradycję wspierania i promowania militaryzmu i agresji. Mówiono o nierównej walce Palestyńczyków ze świetnie uzbrojoną armią izraelską, wspieraną finansowo przez USA i inne kraje.

Kontrdemonstracja, której uczestnicy wyrażali poparcie dla zbrodniczych działań reżimu izraelskiego liczyła około stu osób. Demonstracja pilnowana była przez znaczne siły policji. Protestujący zapowiadają kolejne akcje, w tym pod siedzibą ONZ gdzie domagać się będą reakcjo organizacji na łamanie praw człowieka w Gazie.

W wyniku izraelskiej agresji zginęło ponad 1650 osób, w zdecydowanej większości cywilów, w tym wiele kobiet i dzieci. Tysiące innych zostało rannych. W odwecie wojskowe skrzydło Hamasu Brygady Ezzedine al-Qassam, wystrzeliły rakiety wkierunku Izraela zabijając kilkudziesięciu żołnierzy.

Demonstracje poparcia dla okupowanej Palestyny mają miejsce w wielu krajach. Coraz częściej tez organizowane są przed siedzibami mediów, które przedstawiają tendencyjny obraz konfliktu i próbują bronić działań Izraela na wszelkie sposoby.

Na podstawie: Press TV