norway-army-vege-dietNorwescy żołnierze zostaną w imię „walki ze zmianami klimatycznymi” poddani przymusowej diecie wegetariańskiej. Norweskie siły zbrojne zapowiedziały zaaplikowanie swoim oddziałom restrykcyjnej diety bezmięsnej raz w tygodniu.

Jak podaje „The Independent”, inicjatywa ustanowienia „Bezmięsnych Poniedziałków” ma na celu „walkę ze zmianami klimatycznymi” poprzez „obcięcie konsumpcji nieprzyjaznych ekologicznie potraw”. „Chodzi o to, aby serwować pożywienie, które jest nieszkodliwe dla środowiska” – twierdzi Eystein Kvarving, rzecznik norweskiej armii – podaje agencja AFP.

Diecie już teraz zostały poddane oddziały stacjonujące w jednej z głównych baz, ale już wkrótce będzie ona obowiązywała we wszystkich jednostkach – zarówno w Norwegii, jak i poza jej granicami. Eksperci szacują, że ta nowa inicjatywa zredukuje konsumpcję mięsa w norweskiej armii o 150 ton rocznie. Innymi słowy, niezjedzenie błahej ilości ok. 400kg mięsa dziennie przez norweskich wojaków ma służyć „walce ze zmianami klimatycznymi”.

na podstawie: foxnews.com