Amerykańska korporacja McDonald’s postanowiła w dosyć osobliwy sposób zadbać o umiejętności swoich pracowników, dlatego od października będzie miała swój własny kierunek studiów. Zadba o to Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, która będzie kształcić zatrudnionych w sieci fast foodów w zakresie restauracji szybkiej obsługi.

McDonald’s i Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie poinformowały o uruchomieniu wspólnego kierunku studiów licencjackich w obszarze zarządzania w sektorze QSR (restauracji szybkiej obsługi), zaś zajęcia w tym zakresie mają zacząć się już w październiku. Wybór tej uczelni przez amerykański koncern nie był przypadkowy, ponieważ znajduje się ona w czołówce rankingów dotyczących uczelni ekonomicznych.

Studia mają być przeznaczone dla pracowników sieci mających przynajmniej trzymiesięczny staż w pracy, posiadających jednocześnie tylko wykształcenie średnie. Fast foodowi zależy bowiem na jak najlepszym wykształceniu zatrudnianych przez siebie osób, aby mogli oni rozwijać swoje korporacyjne kariery.

W treści programowej kursów mają pojawić się zagadnienia w zakresu zarządzania, ochrony środowiska, zarządzania zespołem, marketingu, finansów, IT czy logistyki. Ponadto pracownicy koncernu mają zapoznać się też z praktycznym wykorzystaniem wiedzy, dlatego poza specjalistami z uczelni zajęcia będą też prowadzić przedstawiciele kadry kierowniczej McDonald’s.

Na podstawie: rp.pl, 300gospodarka.pl.