mahmud ahmadinejadPrezydent Iranu uważa, że NATO, wykorzystując hasła wojny z terroryzmem, okrąża Rosję i Chiny. Jak wyjawił korespondent agencji informacyjnej REGNUM, takie słowa padły z ust Prezydenta 26 marca w Duszanbe, na otwarciu Regionalnej Konferencji  o Afganistanie RECCA-5. Podczas wystąpienia Ahmadinejada delegacja USA z Robertem Blake’m na czele opuściła salę, po czym powróciła w chwilę po zakończeniu przemowy.

Ahmadinejad stwierdził, że przyczyną wszelkich niepowodzeń i biedy w Afganistanie jest obecność na terytorium Afganistanu międzynarodowych sił NATO, a w szczególności sił zbrojnych USA. „Naród afgański doświadcza napadów we własnych domach. Czy na prawdę problemem jest sam naród afgański? Taka sama sytuacja jest w Pakistanie, Palestynie i w szeregu afrykańskich krajów. Cały problem leży w NATO i polityce NATO, które pod pretekstem wojny z terroryzmem wtargnęło do Afganistanu, a teraz z takim samym hasłem okrąża Rosję i Chiny” stwierdził Ahmadinejad podczas swojego wystąpienia.

„Taka sytuacja na świecie będzie trwała dopóki, dopóty NATO będzie prowadziło dokładnie taką niesprawiedliwą politykę. NATO i USA powinny zmienić swoją politykę, ponieważ minęły czasy, kiedy mogły dyktować światu swoje warunki. Historia nie raz dowodziła, że taka polityka tylko szkodzi tym, którzy ją prowadzą i będą oni ukarani” – podkreślił prezydent Iranu. „My wychodzimy z propozycją stabilizacji sytuacji w Afganistanie. Oni (NATO, USA) powinni z tego kraju się wynieść. Wierzymy, że wraz z ich zniknięciem, zniknie również problem narkomanii” – uważa Ahmadinejad.

za: soprotivlenie.ws