Wydarzenia w Kazachstanie są szeroko komentowane w Polsce, głównie za sprawą ich geopolitycznych konsekwencji. Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Cezary Kaźmierczak, wykorzystał natomiast tę okazję do propagowania masowej imigracji obywateli w większości muzułmańskiego Kazachstanu do naszego kraju.

Protesty w Kazachstanie wybuchły pod koniec ubiegłego tygodnia. Początkowo miały charakter regionalny i dotyczyły podwyżek cen gazu, spowodowanych zresztą ich urynkowieniem przez przedsiębiorstwa zajmujące się ich dystrybucją. Później demonstracje rozlały się na cały kraj, w Ałmatach przyjmując niezwykle gwałtowny charakter.

Wydarzenia w Azji Środkowej są szeroko komentowane na portalach społecznościowych i w niektórych mediach głównego nurtu. Mogą mieć bowiem poważne konsekwencje geopolityczne, a dodatkowo do Kazachstanu wysłane zostały między innymi wojska Federacji Rosyjskiej.

Lobby biznesowe w Polsce postanowiło jednak wykorzystać krwawe zamieszki w Kazachstanie do swoich własnych celów. Przewodniczący Związku Przedsiębiorców i Pracodawców odniósł się do nich w swoim wpisie na Twitterze, postulując masowe wpuszczanie kazachskich imigrantów.

Powinnsmy natychmiast rozpocząc akcję ściagania i osiedlania zamoznych Kazachów w Polsce. Niezamoznych zresztą też. Dawać wizy i azyle jak leci (pisownia oryginalna – przyp. red.) – napisał Kaźmierczak.

Populacja Republiki Kazachstanu szacowana jest obecnie na prawie 19 milionów osób. W państwie tym żyje blisko 120 różnych narodowości i grup językowych, natomiast ponad 70 proc. obywateli Kazachstanu deklaruje się jako muzułmanie.

Na podstawie: witter.com/C_Kazmierczak.

Zobacz również: