Z okazji trzydziestolecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Koreą Południową, w Seulu odbyło się forum biznesowe z udziałem przedsiębiorców z obu państw. Koreańczycy mają zaliczać nasz kraj do piątki najważniejszych europejskich państw dla swoich funduszy inwestycyjnych, dlatego skupują w swoich rękach coraz więcej polskich nieruchomości.

Szef zagranicznego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Seulu, dr Arkadiusz Tarnowski, komentując wczorajsze wydarzenie podkreślił, iż Polska staje się coraz ważniejszym państwem dla inwestorów z Korei Południowej. Z tego powodu w ostatnim czasie zostaliśmy zaliczeni do piątki najważniejszych europejskich państw, które są stabilne politycznie i tym samym są bezpiecznym miejscem dla inwestycji.

Warto zauważyć w tym miejscu, że cztery z pięciu centrów logistycznych Amazona w Polsce należy właśnie do Koreańczyków z południowej części Półwyspu Koreańskiego. Koreańscy inwestorzy mają być więc zwłaszcza zainteresowani magazynami i biurowcami, zaś podczas spotkania w Seulu miał ich szczególnie zaciekawić projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Tarnowski dodał, że w najbliższym czasie można spodziewać się nowych koreańskich inwestycji nad Wisłą, a być może wezmą oni również udział w budowie wspomnianego Portu, ponieważ mają doświadczenie w podobnych kwestiach. Obecnie gospodarka Korei Południowej uważana jest za 11. najsilniejszą na świecie oraz 3. gospodarką Azji pod względem wielkości.

Na podstawie: bankier.pl.