orle-gniazdoW dniach 15-17 VII 2016 w miejscowości Kępa koło Żytna w powiecie radomszczańskim, odbędzie się czwarta edycja największego w Polsce koncertu muzyki tożsamościowej – Festiwalu „Orle Gniazdo”.

Festiwal „Orle Gniazdo” to przede wszystkim praktyczny pomysł na wsparcie narodowej sceny muzycznej.  Przejście na wyższy stopień w walce o kulturę i tożsamość Polaków. „Orle Gniazdo” to duży zastrzyk zdrowej idei narodowej, ale także spora dawka adrenaliny i dobrej zabawy!

Podczas trwającego trzy dni Festiwalu, każdy z Was będzie mógł usłyszeć najpopularniejsze polskie kapele sceny RAC, zespoły Oi!owe, folkowe czy metalowe. Przegląd sceny nie sprowadzi się zatem do przeglądu konkretnego gatunku muzycznego, lecz raczej do treści, którym od lat 'liberalne’ media kładą tamę w przestrzeni publicznej. Wspólnym mianownikiem Festiwalu jest, szeroko pojęta, scena tożsamościowa.

Na „Orlim Gnieździe” będziecie mogli zobaczyć i posłuchać melodyjnego Oi!a w wykonaniu All Bandits, GANu czy angielsko-włoskiego bandu Antonelli. Narodowy rap będzie reprezentował Bujak. Pogo porwie publikę w trakcie rockowych występów zawsze mocnego Obłędu, narodowo-radykalnego Szwadronu 97 oraz Stalaga. Balladami uraczą Was znana i lubiana Nordica oraz Sadko. Scena zadrży na pewno pod mocnym brzemieniem Pozytywki. Nie zabraknie również gwiazd zagranicznych: wystąpi gwiazda sceny RIF francuski zespół In Memoriam, grająca od ponad 20 lat włoska Gesta Bellica oraz znany w całej Europie niemiecki zespół prawicowo-kibicowski – Kategorie C. Z pewnością będzie to największa tego typu impreza w naszym kraju.

Spora dawka koncertów to nie jedyne atrakcje czekające na uczestników Festiwalu. Będziecie mogli wziąć udział w zabawach sportowych przygotowanych przez grupę od lat zajmującą się organizacją surviwali, oraz zrobić sobie zdjęcie z rekonstruktorami – wojami z kilku bractw rycerskich. W tym roku odbędzie się też pierwsza edycja Nacjonalistycznego Turnieju Piłkarskiego! Oprócz tego rekreacyjnie będzie można zagrać w siatkówkę czy badmintona, postrzelać z łuku, wziąć udział w zawodach w przeciąganiu liny. Na terenie Festiwalu rozstawione będą stoiska w ramach giełdy patriotycznej. Dla koneserów nie zabraknie oryginalnych płyt, ubrań, wpinek, flag czy książek. Odbędą się również prelekcje na interesujące tematy. Z pewnością zauroczy Was piękna przyrodą Kępy, pola złocące się dojrzewającym zbożem, a także miłe podejście mieszkańców.

Niezwykle ważna jest także atmosfera, spotkania ze starymi znajomymi, poznawanie nowych… Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z działalnością różnych organizacji i grup. Oprócz wspólnej rekreacji, na pewno będzie też pora na ideowe dyskusje, wymianę doświadczeń i metod prowadzenia aktywnej narodowej działalności.

Bilet na cały Festiwal wraz z miejscem na namiot kosztuje 160zł. Organizatorzy przygotowali tańszą opcję w internetowej przedsprzedaży – pojedynczy bilet kosztuje 140 złotych. Najbardziej na FOG opłaca się przyjechać z grupą znajomych – wtedy cały Festiwal może kosztować tylko 110 złotych! Istnieje również możliwość nabycia biletu jednodniowego w cenie 80 złotych.  Dzieci i młodzież do lat 15 mają na FOG darmowy wstęp (konieczny jest rodzic lub opiekun). Zakup biletów jest możliwy przez stronę:  www.festiwalorlegniazdo.pl.

Podobne festiwale za granicą przyciągają setki, a nawet tysiące uczestników, amatorów dobrej muzyki, chcących spędzić czas w atmosferze zgoła odmiennej od „komercyjnych” imprez.  Najbardziej znanym w środowisku narodowym jest Magyar Sziget (Węgierska Wyspa), którego organizacja i dla nas była w pewnym stopniu inspiracją. Silna scena muzyczna i kulturalna, jest fundamentem silnego ruchu społecznego o profilu narodowym. Nie będziemy więc szczędzić trudu i środków żeby nasze Orły rozwinęły skrzydła ;) Spotkajmy się na Orlim Gnieździe!

FOG to przygoda przeżyj ją razem z nami!
Plakat-2016-09

Relacje Autonom.pl z poprzednich edycji FOG:
Edycja 2015
Edycja 2014
Edycja 2013