festiwal-orle-gniazdo-vol2-mW dniach 3-6 lipca odbędzie się druga edycja Festiwalu Orle Gniazdo – pierwszego naprawdę dużego festiwalu muzyki patriotycznej i tożsamościowej w Polsce.  Cztery dni koncertów cenionych na narodowej scenie wykonawców, konferencje, pokazy grup rekonstrukcyjnych, stoiska z patriotycznymi gadżetami oraz możliwość wypoczynku w doborowym gronie – wszystko to czeka na uczestników tegorocznej edycji festiwalu.

Do Kępy (woj. łódzkie), gdzie odbędzie się festiwal, oprócz polskich wykonawców zawitają również przedstawiciele zagranicznej sceny tożsamościowej.  Francuzi z kapeli Lemovice oraz Węgrzy z Romantikus Erőszak wystąpią już w czwartek 3 lipca, a więc pierwszego dnia imprezy. W kolejnych dniach festiwalu wystąpią kolejni zagraniczni wykonawcy: Molat z Białorusi, Randall Gruppe i Summer Heroes z Czech, czy legenda włoskiej sceny narodowej – zespół Hobbit.

Przez znaczną część imprezy będziemy mieli możliwość posłuchania czołowych tożsamościowych zespołów z Polski, a więc: Obłęd, Wilcze Stado, Nordica, GAN, Pozytywka, All Bandits, Rewolta, Slavic Rebirth, Rum, Irydion czy Faketerror. Miłośników innego gatunku ucieszy informacja, że na imprezie wystąpią również raperzy Basti i Ptaku, jak również znany skład Zjednoczony Ursynów. Organizatorzy festiwalu zapowiedzieli także, że skład powiększy się o kolejnego wykonawcę, który na razie pozostaje tajemnicą – koncert z jego udziałem odbędzie się w piątek, 5 lipca.

Podobnie jak w zeszłym roku, portal Autonom.pl dołączył do wsparcia medialnego tej inicjatywy. Wszystkich chętnych zapraszamy do kupna wejściówek – internetowa przedsprzedaż trwa do 20 czerwca na stronie www.festiwalorlegniazdo.pl. Zachęcamy również do śledzenia informacji na Facebooku organizatorów (LINK) oraz do zapoznania się z wideo-relacją z pierwszej edycji imprezy, którą przygotował wideo-magazyn Blue Eyes – http://youtu.be/93BkJM6aOXE. Relację redakcyjną możecie z kolei przeczytać tutaj.

FOG2014