Francja: Tożsamościowy turniej piłki nożnejW poprzednią sobotę francuscy nacjonaliści i tożsamościowcy z czterech części Francji zjechali się w okolice Paryża, by wziąć udział w zaplanowanym wcześniej futbolowym turnieju. Organizatorami sportowej imprezy byli działacze ruchu L’autre Jeunesse (Inna Młodzież), na których zaproszenie stawili się również aktywiści Rebeyne!, Projet Apache oraz z kilku innych grup. Łącznie ponad 130 osób.
W rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn, m.in. z Lille, Lyonu, Normandii, Bretanii czy Berrichons. Każdy z zespołów wystawił w miarę profesjonalnych zawodników oraz ekipy dopingujące, które podczas rozgrywanych meczy prezentowały dumę ze swoich miast i regionów, wymahując flagami i używając pirotechniki. Pomimo bardzo silnego upału turniej nie zwalniał tempa, a mecze prezentowały coraz wyższy poziom. Około godziny 18 zarządzono dłuższą przerwę, którą przeznaczono na odpoczynek i posilenie się przed finałem, do którego zakwalifikowały się drużyny z Lyonu – obydwie reprezentowane przez Rebeyne!. Zwycięzcom wręczono okolicznościowy puchar i statuetkę, a także nagrody rzeczowe w postaci tożsamościowych wydawnictw.
Turniej miał na celu nie tylko integrację środowisk i sportowy wypoczynek, lecz również zaakcentowanie sprzeciwu wobec wszechobecnego materializmu oraz wyniszczania piękna piłki nożnej – sprzeciw odbywał się oczywiście w myśl popularnego hasła Against modern football!. Organizatorzy zapowiadają ciężkie treningi i kolejną edycję turnieju w przyszłym roku.

Czytaj również:
Manifest francuskiego ruchu L’autre Jeunesse