front nationalCiesząca się coraz większą popularnością kandydatka na urząd prezydenta Francji z ramienia Frontu Narodowego (Front National, FN) – Marine Le Pen – zapowiedziała, że po dojściu do władzy zamierza wprowadzić nakaz nadawania rodzonym we Francji dzieciom francuskich imion, jeśli ich rodzice posiadają francuskie obywatelstwo. Zarys projektu przedstawionego przez Marine Le Pen podczas konferencji prasowej został przygotowany przez kierownictwo Frontu Narodowego.

Wprowadzenie nakazu nadawania dzieciom francuskich imion ma być skierowane przede wszystkim do posiadających francuskie obywatelstwo imigrantów, tudzież do tych, którzy się o nie ubiegają. Marine Le Pen przedstawiając projekt zaznacza, że ma on na celu ułatwienie imigrantom asymilacji we francuskim społeczeństwie. Jej zdaniem, powstrzymanie masowej imigracji w chwili obecnej nie jest możliwe, dlatego też należy dążyć do szybkiej asymilacji przebywających we Francji imigrantów.

Pomysł przedstawiony przez przewodniczącą Frontu Narodowego wzbudził spore kontrowersje, jednak według sondaży kandydatka FN na urząd prezydenta i tak cieszy się największą popularnością wśród wyborców. Wielu ankietowanych pozytywnie ocenia poglądy Le Pen głoszące podtrzymywanie francuskiej tożsamości narodowej. Wybory prezydenckie we Francji odbędą się na wiosnę przyszłego roku.