Do 2024 roku w Warszawie obok Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty powstanie nowy apartamentowiec. Jego część zostanie umieszczona na słupach, bo w ten sposób deweloper zamierza ominąć zapisy planu miejscowego, zakładającego przeznaczenie jednej czwartej powierzchni działki pod plac zabaw dla dzieci.

Jak informuje portal HaloUrsynow.pl, na osiedlu Kabaty w południowej części polskiej stolicy powstanie nowy apartamentowiec. Znajdzie się on na niewielkiej działce umiejscowionej w bezpośrednim sąsiedztwie Stacji Postrojowo-Technicznej Kabaty, stanowiącej zaplecze warsztatowo-techniczne dla Metra Warszawskiego.

Nie to jest jednak najważniejsze. Inwestor chce mianowicie ominąć zatwierdzony wcześniej plan miejscowy dla tego terenu. W 2009 roku radni Ursynowa zdecydowali bowiem, że przynajmniej 25 proc. całkowitej działki powinno zostać przeznaczone „pod formę urządzonego placu zabaw dla dzieci”.

Deweloper znalazł już sposób na ominięcie planu miejscowego. Część apartamentowca ma się więc znajdować na… szczudłach. Pod konstrukcją postawioną na kilkumetrowych słupach zostanie urządzony właśnie wspomniany plac zabaw.

Na podstawie: haloursynow.pl.

fot. pixabay.com.

Zobacz również: