1 sierpnia br. w całym kraju odbyły się obchody 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W Częstochowie również zostały one zorganizowane, nie mogło więc zabraknąć na nich naszych aktywistów.

Na chwilę przed godziną „W” zebraliśmy się w jednym z centralnych punktów miasta. Po chwilii, gdy wybiła już godz. 17 rozwijamy okazjonalny transparent i odpalamy biało-czerwone świece dymne. Gdy uciszyły się już wyjące syreny z naszych gardeł wydobył się okrzyk „Cześć i Chwała Bohaterom!”, którym pragnęliśmy oddać hołd warszawskim Powstańcom.

Parę minut później meldujemy się pod Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie czekamy na oficjalne obchody. Rozwijamy swój baner oraz transparent „Powstanie Warszawskie – PamiętaMY!”. Tuż po zgromadzeniu tłumu i odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpiły przemówienia. Po zakończeniu wystąpienia przedstawiciela Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej odpaliliśmy race, powtarzając przy tym ww. okrzyk, do którego dołączyli się inni zgromadzeni. Po raz kolejny oddajemy hołd tym, którzy 68 lat temu nie zawahali się poświęcić swego życia w obronie Ojczyzny. Po naszej, małej „oprawie” delegacje złożyły kwiaty i zakończono uroczystość.

Podsumowując: Tegoroczne obchody w naszym mieście zgromadziły ok. 300 osób, wśród których można było dostrzec liczne rodziny z dziećmi oraz młodzież. Nas samych cieszy fakt, że po raz kolejny pokazujemy, że nacjonaliści to nie – jak głosi liberalno-lewacka propaganda – łysi, tępi, debile szukający tylko okazji do zadymy, ale ludzie idei, szanujący historię swojego kraju.

tekst i zdjęcia: Bijela (AN Cz-wa)