W ciągu ostatnich kilku dni można zaobserwować zwiększoną liczbę przestępstw popełnianych w naszym kraju przez imigrantów. Tylko w weekend doszło do brutalnego zabójstwa na tle seksualnym, jakiego dokonał w Łodzi przebywający w Polsce na wizie pracowniczej Gruzin, do dwóch zgłoszeń gwałtów na Polkach ze strony Ukraińców, pobicia Australijczyka przez dwóch Czeczenów, a także do bójki Gruzinów i Ukraińców z użyciem ciężkich narzędzi.

Najgłośniejszym przypadkiem jest morderstwo na Paulinie D., 28-letniej mieszkańce Łodzi, która w ubiegły piątek miała być bita, a następnie zamordowana na tle seksualnym. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w hotelu robotniczym, w którym mieszkają ściągnięci do naszego kraju cudzoziemcy, zaś podejrzanym o ten mord jest 39-letni Gruzin, za którym wysłano już międzynarodowy list gończy. Miał on przedostać się do swojego kraju przez terytorium Ukrainy, natomiast udało się aresztować dwóch Gruzinów oraz Białorusinkę, mających mieć udział w próbie zatuszowania zbrodni.

Dzień później policja w Zielonej Górze przyjęła zgłoszenie dotyczące gwałtu, w związku z czym zatrzymała dwóch obywateli Ukrainy. Także w weekend zatrzymano Ukraińca, który w połowie grudnia miał próbować zgwałcić młodą mieszkankę Gdyni, natomiast trwają poszukiwania drugiego mężczyzny ze Wschodu podejrzewanego o podobną napaść do jakiej doszło zaledwie kilka godzin wcześniej.

W ubiegły piątek media obiegła informacja o zatrzymaniu przez policję w Olsztynie i Zielonej Górze dwóch Czeczenów z rosyjskim paszportem, którzy w sierpniu mieli dokonać w Warszawie brutalnego pobicia biznesmena z Australii. Jednym z podejrzewanych o ten napad jest zawodnik MMA, kuzyn znanego zawodnika sztuk walki, Mameda Chalidowa. Wczoraj w Gdańsku aresztowano z kolei dwóch Gruzinów, którzy kilka dni wcześniej mieli brać udział w bójce z Ukraińcami i użyć przy tym noży.

Na podstawie: trojmiasto.pl, wp.pl, gazetalubuska.pl.

Zobacz również:

Jesteśmy liderem w wydawaniu wiz dla obcokrajowców

Imigranci odpowiadają za wzrost przestępczości