Z okazji polskiego Święta Niepodległości pozdrowienia dla narodu polskiego przesłał białoruski prezydent Aleksander Łukaszenka. Poza życzeniami wyraził on nadzieję na dalszy rozwój białorusko-polskich relacji, szczególnie związanych z bezpieczeństwem regionalnym i międzynarodowym, a także z ustanowieniem pragmatycznych kontaktów pomiędzy Białorusią a Unią Europejską.

Łukaszenka w imieniu mieszkańców Białorusi przekazał najlepsze życzenia polskiemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie i narodowi polskiemu, świętującymi wczoraj Narodowy Dzień Niepodległości. Białoruska głowa państwa życzył swojemu polskiemu odpowiednikowi dużo zdrowia i wielu sukcesów na pełnionym przez niego stanowisku, natomiast obywatelom Polskim pokoju i dobrobytu.

Jednocześnie Łukaszenka wyraził chęć zacieśnienia stosunków pomiędzy Polską i Białorusią. Jego zdaniem zwiększenie wymiany handlowej i relacji biznesowych oraz wspólne projekty badawcze i naukowe mogą pomóc w pełnym wykorzystaniu naszego sąsiedztwa.

Zdaniem białoruskiego prezydenta wzmocnienie białorusko-polskich kontaktów przyczyniłoby się zwłaszcza do rozszerzenia więzów, które związane są zwłaszcza z bezpieczeństwem regionalnym i międzynarodowym. Dodatkowo Łukaszenka przyznał, że to właśnie przez relacje z Polską wiedzie droga do rozwijania pragmatycznego dialogu z Unią Europejską.

Na podstawie: sb.by, eng.beta.by.