Obywatel Afganistanu zaatakował dwie osoby w Berlinie. Ofiarą nożownika przebywającego w Niemczech od 2016 roku są kobieta oraz mężczyzna chcący obronić ją przed napastnikiem. Imigrant miał zaatakować ogrodniczkę, bo nie podobał mu się widok pracującej kobiety. W przeszłości Afgańczyk miał między innymi próbować nawracać inne osoby na islam.

Do zdarzenia doszło w sobotę w dzielnicy Wilmersdorf w Berlinie. 29-letni Afgańczyk zaatakował nożem 58-letnią pracownicę firmy zajmującej się architekturą krajobrazu. Otrzymała ona między innymi ciosy w szyję i gardło. Na pomoc ruszył jej 66-letni mężczyzna, który także został zraniony przez napastnika. Oboje poszkodowanych przeszło niezbędne operacje.

Niemiecka policja zatrzymała agresora na miejscu zdarzenia. Ustalono, że jest nim imigrant przebywający w Niemczech od 2016 roku. Miał on w przeszłości być leczony psychiatrycznie, tym niemniej jego czyn będzie rozpatrywany także pod kątem islamistycznego ataku terrorystycznego. Przedstawiono mu zarzuty morderstwa oraz poważnego uszkodzenia ciała.

Prokuratura Generalna w Berlinie potwierdziła pojawiające się wcześniej doniesienia o przyczynie ataku ze strony Afgańczyka. Mianowicie miał mu się nie podobać fakt, że ogrodniczka jako kobieta trudniła się pracą zarobkową.

To nie pierwszy wyskok Afgańczyka. Dziennik „Bild” twierdzi, że w przeszłości miał on próbować nawracać swoich sąsiadów na islam, między innymi nagabując ludzi na ulicy.

Na podstawie: jungefreiheit.de, idnes.cz.

Zobacz również: