Czołowa organizacja żydowska uznana za niewiarygodną przez Wikipedię
Redaktorzy Wikipedii uznali, że czołowa organizacja żydowska Ligi Przeciwko Zniesławieniu nie jest wiarygodnym źródłem w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Poza tym kontrowersje wśród osób pracujących przy najbardziej znanej internetowej encyklopedii wzbudza definicja „antysemityzmu”, ponieważ Liga określa tym terminem każda krytykę państwa Izrael.
Wśród redaktorów Wikipedii przeprowadzono debatę na temat stosunku do informacji podawanych przez Ligę Przeciwko Zniesławieniu (ADL). Większość osób biorących w niej udział opowiedziało się za zakazem lub częściowym zakazem cytowania żydowskiej organizacji, która jest niewiarygodna w swoim stosunku do (...) Czytaj dalej...
Gruzini i Turcy awanturowali się w Polsce przy okazji meczu Euro
W Gorzowie Wielkopolskim doszło do bójki pomiędzy przebywającymi w tym mieście obywatelami Gruzji i Turcji. Imigranci starli się ze sobą przy okazji oglądania meczu reprezentacji obu krajów, rozegranego w ramach odbywających się w Niemczech piłkarskich Mistrzostw Europy. Cudzoziemcy mieli uciec z miejsca zdarzenia słysząc nadjeżdżające policyjne radiowozy.
W mediach społecznościowych pojawiły się wczoraj nagrania ze „strefy kibica”, zorganizowanej w Gorzowie Wielkopolskim przez jeden z miejscowych lokali. Widać na nim grupę bijących się między sobą osób. Z relacji świadków wynika, że (...) Czytaj dalej...
W Gnieźnie doszło do bójki Argentyńczyków z Kolumbijczykami
W nocy z soboty na niedzielę w Gnieźnie doszło do starcia pomiędzy imigrantami pochodzącymi z państw Ameryki Południowej. Zakończyła się ona dźgnięciem nożem jednego z Argentyńczyków przez Kolumbijczyka. To nie pierwsza ostra awantura z użyciem niebezpiecznych narzędzi, w którą zamieszani byli przebywający w naszym kraju Latynosi.
Z relacji mediów wynika, że Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie w późnych godzinach nocnych otrzymała informację o kłótni, mającej miejsce w jednym z lokali mieszkalnych w centrum wielkopolskiego miasta. Na miejscu obecni byli obywatele (...) Czytaj dalej...
„Kiedy opadły maski. Bestseller o korzeniach Unii Europejskiej” – Philippe de Villiers
Książka francuskiego polityka Philippe’a de Villiers’a została wydana przed poprzednimi wyborami do Parlamentu Europejskiego, ale nie zyskała na popularności. Zapewne dlatego, że zadaje kłam panującemu powszechnie wśród polskiej prawicy przekonaniu, że „należy powrócić do korzeni Unii Europejskiej”. Otóż publikacja „Kiedy opadły maski” pokazuje jasno, iż UE od początku była projektem federalnym oraz ponadnarodowym.
De Villiers zna od środka zawiłości europejskiej polityki. W czasie swojej kariery był francuskim parlamentarzystą, europosłem i urzędnikiem rządowym. Dzięki temu poznał wiele wpływowych osób, których wypowiedzi (...) Czytaj dalej...
Pierwszy niemiecki więzień przechodzi operację zmiany płci
Służba więzienna niemieckiego landu Nadrenii Północnej – Westfalii poinformowała, że jej pierwszy więzień zgodnie ze swoim życzeniem przechodzi właśnie operację zmiany płci. Osobnik został przeniesiony do kobiecego więzienia, po czym według komunikatu zaczął tworzyć grupę zrzeszającą transseksualistów.
Dziennik „Die Welt” podkreśla, że w niemieckim systemie więziennym „osadzonym zapewnia się opiekę medyczną zgodną z wytycznymi spoza więzienia”. Z takiej możliwości miał skorzystać jeden z więźniów, który postanowił przejść operację zmiany płci.
Najpierw miał on zostać przeniesiony zgodnie ze swoim życzeniem do (...) Czytaj dalej...
Kongres USA chce ścigać Trybunał w Hadze za nakaz aresztowania Netanjahu
Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przegłosowała projekt ustawy umożliwiający ściganie sędziów i pracowników Międzynarodowego Trybunału Karnego,W ubiegłym miesiącu jego główny prokurator złożył wniosek o wydanie nakazu aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu, co według polityków Partii Republikańskich oznacza prześladowanie amerykańskiego sojusznika.
Projekt został zgłoszony przez kongresmenów z Partii Republikańskiej, ale poparło go również kilkudziesięciu polityków Partii Demokratycznej. W tej sprawie Demokraci są wyraźnie podzieleni, ponieważ Biały Dom sprzeciwia się ustawodawstwu, które w opinii amerykańskiej administracji ma zbyt szerokie zastosowanie.
Wprowadzenie przepisów oznaczałoby (...) Czytaj dalej...