Młodzież potrzebuje alternatywy. Alternatywnego światopoglądu, wzorców, ale i źródła informacji. Jako środowiska progresywne i rewolucyjne chcemy dać świadectwo oporu wobec kłamstw, jakie obecnie stały się normą w mainstreamowych mediach wspierających dzisiejszy System. Chcemy głośno wykrzyczeć swój sprzeciw wobec mydlenia narodowi oczu sprawami zastępczymi, kiedy tak zwana władza i współpracujące z nią media usiłują przeforsować drastyczne zmiany w prawodawstwie, uderzające w wolność każdego z nas. Jaki temat królował w mediach, kiedy rząd podwyższał VAT, tym samym forsując sobie drogę do okradania każdego z nas? Gazety i portale pisały o starciach użytecznych idiotów – zarówno moherowych i jak i antykaczystowskich – pod krzyżem w Warszawie. Zubożenie społeczeństwa przykryto pokazowym konfliktem Polski PO i Polski PiS’u, dwóch twarzy tej samej demoliberalnej machiny. A o czym pisały media w newralgicznym dla przeforsowania ACTA momencie? Wyłącznie o wybrykach popularnego detektywa i śmierci małej Madzi. Utrata wolności milionów obywateli przegrała z wciąż niewyjaśnioną tragedią pojedynczej rodziny.

Systemowe media mają też istotny udział w neoliberalnej i pseudolewicowej propagandzie tolerancji, materializmu, ocierając się miejscami wręcz o wulgarny antypolonizm. W dzisiejszym świecie zmiany dokonują się poprzez selekcję informacji. Mamy obowiązek stworzyć dla młodzieży alternatywne źródła i alternatywny obieg informacji, z dala od kłamstw mainstreamowych mediów promujących szkodliwe dla młodzieży autodestrukcyjne trendy.

Musimy zdać sobie sprawę, że sami, będąc przecież jeszcze ludźmi młodymi, musimy wziąć we własne ręce los tych, którzy młodzieżą są obecnie, ale i tych, którzy młodzieżą będą za kilka lat. Jeśli my, w chwili obecnej, nie przetrzemy szlaków i nie wytworzymy w swoich środowiskach odpowiednich wzorców ideologicznych, nie stworzymy alternatywnego obiegu prawdziwych informacji, to za kilka lat młodzież nie będzie miała żadnego punktu odniesienia. Jesteśmy daleko w tyle właściwie za wszystkimi – za mediami, za Systemem, za korzystającymi z dogodnych okoliczności kawiorową lewicą i liberałami. Musimy czym prędzej zniwelować straty, bo systematyczny rozkład narodu postępuje coraz szybciej i już w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie zatrzymać pewnych procesów. Jeśli nie zbierzemy wszelkich możliwych sił, to Europa przyszłości obejdzie się bez nas. Będzie jednolitym konglomeratem myślących tak samo jednostek, zaprzęgniętych w neofeudalny kierat. Bez tożsamości, bez indywidualizmu, bez wolności, bez świadomości – w ślepym wyścigu za zyskiem i dobrami materialnymi, w amoku pseudotolerancji, konformizmu i obojętności na krzywdę bliźniego.

Młodzież potrzebuje alternatywy i my jej tę alternatywę wskażemy, dając jej informację w miejsce dezinformacji, kontrkulturę w miejsce subkultury, wartości duchowe w miejsce materializmu, a przede wszystkim umiłowanie Prawdy w miejsce relatywizmu.

Autonomiczni Nacjonaliści Małopolska