racZaplanowane na dni 9-10 listopada koncerty zespołów z nurtu muzyki tożsamościowej i nacjonalistycznej zostały przeniesione do nowej lokalizacji, która – tak jak poprzednio – jest podana do publicznej wiadomości. Dwudniowy festiwal „Ku Niepodległej” odbędzie się w lokalu Metal Cave, przy ul. Jana Olbrachta 46 w Warszawie.

Na scenie wystąpią obok siebie nacjonalistyczne kapele z Polski oraz Węgier i Francji. Zagranicznych gości reprezentować będzie grająca od początku lat 90-tych węgierska kapela Fehér Törvény, a także Francuzi z dobrze znanego w Polsce zespołu Lemovice. Węgrom, którzy wystąpią w niedzielę 9 listopada towarzyszyć będą Polacy z Irydiona, Nordiki oraz Warholy. Francuzi z Lemovice wystąpią natomiast dzień później, razem z zespołami Stalag, SPS i jedną kapelą-niespodzianką.

Ceny biletów pozostają bez zmian. Wejściówka na jeden koncertowy wieczór wynosi 50 zł, zaś na obydwa koncerty – 80 zł. Otwarcie bram lokalu planowane jest na godzinę 19:00, a impreza rozpocznie się najprawdopodobniej o 20. Informacje na bieżąco podawane będą na facebookowym wydarzeniu: www.facebook.com/events/1532891900288438.

Ciekawym wątkiem okołoimprezowym jest fakt, że w proteście przeciwko organizacji festiwalu podpisało się już 26 „antyfaszystowskich” ugrupowań, których apele na łamach głównonurtowej prasy znacznie przyczyniły się do nagłośnienia tego wydarzenia. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich do udziału w koncertach.

Kiedy: 9-10.11.2014

Gdzie: Warszawa, pub Metal Cave (ul. Jana Olbrachta 46)

Godzina: 19:00

Poniżej próbka twórczości kapel z Francji i Węgier: