mafifa2Szwajcarska policja aresztowała kilku wysokich rangą działaczy FIFA, którzy oskarżani są o korupcję, oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy. To poważny cios dla szefa federacji Seppa Blattera przed piątkowymi wyborami na prezydenta FIFA.

Informację o zatrzymaniach podał dziennik „New York Times”. Kilkunastu działaczy FIFA ma bowiem zostać wydanych amerykańskim organom ścigania, które mają posiadać niepodważalne dowody na korupcję wewnątrz FIFA. Oficjele aresztowani w jednym z hoteli w Zurychu, mieli w ciągu ostatnich 20 lat przyjmować korzyści majątkowe związane z przyznawaniem organizacji piłkarskich mistrzostw świata, a także praw do transmisji telewizyjnych. Łapówki miały przekroczyć kwotę sto milionów dolarów.

Sprawa jest cały czas rozwojowa. Media mówią o liście kolejnych 15 osób mogących obawiać się wizyty szwajcarskich organów ścigania. Poza tym policja przeszukała siedzibę FIFA w Zurychu.

Choć wśród zatrzymanych nie ma szefa FIFA Seppa Blattera, z pewnością zaszkodzi mu to przed piątkowymi wyborami na prezydenta organizacji, w których zmierzy się z księciem Alim Bin al-Husseinem z Jordanii.

na podstawie: onet.pl, przegladsportowy.pl