Syryjski prezydent Baszar al-Assad wysłał swojego ministra, aby ten spotkał się z przedstawicielami wszystkich najważniejszych chrześcijańskich Kościołów działających na terenie tego państwa. Hierarchowie podkreślali natomiast upór Syryjskiej Armii Arabskiej w walce z organizacjami terrorystycznymi, a także wzywali naród syryjski do większej solidarności w dziele odbudowy wojennych zniszczeń.

Prezydencki minister Mansour Azzam na specjalne polecenie swojego zwierzchnika odwiedził hierarchów wszystkich Kościołów, które obchodzą Wielkanoc zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, a więc z przedstawicielami Greckiego Melchickiego Kościoła katolickiego, Archidiecezji Katolickiej Antiochii, Ormiańskiego Kościoła Prawosławnego, Narodowego Kościoła Ewangelickiego oraz Katolickiego Kościoła chaldejskiego.

Azzam złożył w imieniu al-Assada życzenia wszystkim chrześcijańskim hierarchom, dziękując także za błogosławieństwo jakie syryjskie władze otrzymują od Kościołów działających na terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej. Duchowi zwierzchnicy bliskowschodnich wyznawców Jezusa Chrystusa wyrazili uznanie dla gestu głowy państwa, podkreślając konieczność większej jedności narodu syryjskiego w obliczu konieczności odbudowy kraju oraz przezwyciężania nałożonych na niego, niesprawiedliwych sankcji.

Syryjskie media publiczne poświęciły wiele miejsca tegorocznym obchodom Wielkanocy, które odbyły się w chrześcijańskich kościołach znajdujących się na terenie całego kraju, w tym w miejscach szczególnie dotkniętych przez działania islamskich fundamentalistów.

Na podstawie: sana.sy, tishreen.news.sy.