Imigranci z krajów afrykańskich i bliskowschodnich usiłują wykorzystać konflikt zbrojny na Ukrainie, by ponownie dostać się na terytorium Polski. Od kilku dni w internecie znaleźć można nagrania, na których grupy kolorowych imigrantów wypychają z pociągów ukraińskie matki z dziećmi, a także zakazują im wstępu do podstawionych pociągów przy użyciu noży.

Polski rząd uruchomił program pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Kobiety, dzieci oraz osoby starsze, a więc ludzie niemogący brać udziału w obronie swojego kraju przed rosyjską inwazją, mogą swobodnie przekraczać polską granicę w celu uzyskania schronienia. Sytuację tę usiłują wykorzystać imigranci z krajów bliskowschodnich i afrykańskich, którzy po kryzysie na granicy polsko-białoruskiej ponownie usiłują nachodzić terytorium RP – tym razem ich agresja wymierzona jest jednak nie w polską Straż Graniczną i polskich żołnierzy, a w bezbronne kobiety, których mężczyźni bronią swojego kraju.

Tak jak w powyższym akapicie, należy podkreślić, że pod określeniem „ukraińscy uchodźcy” kryją się właśnie kobiety z dziećmi oraz osoby starsze. Tymczasem ci, których w ostatnich miesiącach nazywano „uchodźcami”, gdy usiłowali przedostać się na terytorium Polski z Białorusi to niemal wyłącznie mężczyźni, co potwierdzają zresztą nagrania z polsko-ukraińskiej granicy. Co ciekawe, ci wykazujący się agresją i napaściami wobec bezbronnych kobiet po stronie ukraińskiej, gdy tylko przekroczą polską granicę, przedstawiając się jako „studenci” lgną do zachodnich dziennikarzy, by skarżyć się na „nieludzkie traktowanie” ze strony polskiej Straży Granicznej i przekonywać, że do Polski mogą wejść „wyłącznie biali”.

Jak podaje portal wPolityce.pl, w jednym z materiałów stacji BBC pojawia się „dramatyczna relacja” czarnoskórego mężczyzny, który przekonuje, że po polskiej stronie potraktowany był jak „zwierzę” przez uzbrojonych funkcjonariuszy. Mężczyzna przedstawia się jako „Gabriel, student z Nigerii”. Dlaczego nie podano jego nazwiska? I jakim cudem znalazł się po polskiej stronie granicy, skoro polska Straż Graniczna „nie przepuszcza czarnoskórych”? Na te pytania „dociekliwi” dziennikarze BBC nie byli w stanie odpowiedzieć.

To, o czym „zapominają” wspomnieć media głównego nurtu znaleźć można na nagraniach postronnych osób monitorujących sytuację na polsko-ukraińskiej granicy. Na poniższym zrzucie ekranu widać imigranta, który z nożem pilnuje, by do jadącego na terytorium Polski pociągu nie wsiadła żadna osoba o białym kolorze skóry. Zamieszczamy również relację Ukraińca pomagającego uchodźcom na granicy, który odnosi się do tej sytuacji.

na podstawie: wpolityce.pl, tarnogorski.info