Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zamieścił dzisiaj w sieci internetowej swój nowy portal. Strona zaprezentowana przez lobby biznesowe ma pomóc jego przedstawicielom w rekrutacji pracowników wśród ukraińskich uchodźców. Sam prezes ZPP Cezary Kaźmierczak jest autorem koncepcji ściągnięcia do Polski kilkunastu milionów imigrantów.

„Masz wakat? Dodaj ogłoszenie” – reklamuje swój nowy serwis jedna z najbardziej znanych organizacji skupiających polskich przedsiębiorców. ZPP uruchomiło więc „ogólnopolską, bezpłatną wyszukiwarkę ofert pracy dla obywateli Ukrainy”, która prowadzona jest zresztą w języku ukraińskim. Ma ona pomóc biznesmenom w rekrutowaniu uchodźców z Ukrainy.

Zaledwie kilka dni wcześniej organizacja zamieściła na swojej stronie internetowej oświadczenie w sprawie Ukraińców uciekających przed rosyjską inwazją. ZPP apelowało w nim o liberalizację przepisów dotyczących zatrudniania obcokrajowców, aby można było to robić praktycznie od razu. Każdy z nich miałby także otrzymywać prawo do stałego pobytu.

ZPP jest znane ze swojego skrajnie pro-imigracyjnego stanowiska. Jego szef jest jednym ze współautorów koncepcji „Agenda Polska”. Przewiduje ona zwiększenie liczby mieszkańców Polski do blisko 50 milionów osób. Jednak nie za sprawą choćby polityki prorodzinnej, ale właśnie masowego napływu imigrantów poprzez stworzenie im uprzywilejowanych warunków.

Kaźmierczak w swoich próbach ściągnięcia taniej siły roboczej w wielu przypadkach robi się groteskowy. W styczniu, przy okazji zamieszek antyrządowych w Kazachstanie, nawoływał na Twitterze do przyjmowania wszystkich kazachskich obywateli chcących przyjechać do Polski.

Na podstawie: zpp.net.pl.

fot. twitter.com/ZPPnetpl.

Zobacz również: