Władze Premier League upomniały byłego egipskiego piłkarza, a obecnie komentatora telewizyjnego. Mohamed Aboutreika miał skrytykować podczas programu standardową akcję angielskiej ekstraklasy piłkarskiej, której podstawowym celem jest promowanie postulatów podnoszonych przez środowiska LGBTQWERTY.

Aboutreika w trakcie swojej kariery zawodniczej reprezentował głównie najbardziej utytułowany egipski klub Al-Ahly Kair, oraz rozegrał dokładnie sto spotkań dla kadry narodowej swojego kraju. Obecnie jest natomiast komentatorem katarskiej telewizji BeIn Sports, działającej w niektórych krajach Europy i przede wszystkim w regionie Bliskiego Wschodu.

W trakcie niedawnego programu były piłkarz zaapelował do muzułmanów występujących w angielskiej Premier League, aby bojkotowali oni akcję „Rainbow Laces”. Jest ona organizowana co roku w grudniu, a polega ona głównie na eksponowaniu tęczowych flag będących symbolem ruchu LGBTQWERTY. Pojawiają się one więc na chorągiewkach w narożnikach boiska oraz na opaskach kapitańskich.

Zdaniem komentatora BeIn Sports, wspomniana akcja jest de facto promowaniem homoseksualizmu. Jest on zaś niezgodny zarówno z naturą ludzką, jak i zasadami islamu. Aboutreika dodał, że samo LGBT jest „paskudną, niebezpieczną ideologią”, dlatego powinno się omijać wszystko co jest z nią związane.

Wypowiedzi Egipcjanina nie spodobały się władzom Premier League. Skontaktowały się one z władzami wspomnianej stacji telewizyjnej, aby ją upomnieć. BeIn Sports odcięło się od słów swojego komentatora, odbywając następnie z nim rozmowę. Aboutreika został jedynie upomniany przez nadawcę.

Na podstawie: theguardian.com, wirtualnemedia.pl.